Diyalog Bilgisayar Ltd. Şti. , Diyalog Bilgisayar Ltd. Şti. , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
Diyalog Bilgisayar Ltd. Şti. , Diyalog Bilgisayar Ltd. Şti. , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

İade Politikası

Program İade Prosedürü

Tacir: Bir ticari işletmeyi, kısmen de olsa, kendi adına işleten kişiye tacir denir.

Tüketici: Ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişiye tüketici denir.

AKINSOFT İade Prosedürlerinde Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde değerlendirme ve inceleme yapılmaktadır.

Son Kullanıcı, "Fatura Kesim Tarihinden" itibaren;

Tacir ise;

  • Cayma hakkına sahip değildir.
  • Son Kullanıcı ürün tesliminden (fatura tarihi) sonraki iki gün içerisinde, üründe açıkça belirli olan bir ayıp tespit ederse durumu AKINSOFT Merkez’e yazılı olarak ihbar etmelidir. Açıkça belirli olmayan ayıplar içinse süre, ürün tesliminden (fatura tarihi) sonraki sekiz gündür. Bu sekiz günlük süre içinde Son Kullanıcı ürünü incelemek, incelettirmek ve bu inceleme sonucunda ürünün ayıplı olduğu ortaya çıkarsa, bu durumu bu süre içinde AKINSOFT Merkez’e yazılı olarak ihbar etmekle yükümlüdür.
    AKINSOFT Genel Merkez’in resmi çözüm tebliğinden itibaren en az sekiz (8) gün içinde (ayıba göre bu süre maksimum 15 güne kadar çıkabilir.) çözülememiş ise, Son Kullanıcı programı ayıplı mal sınıfından iade etme hakkına sahip olur. Son kullanıcının kullandığı AKINSOFT Programı ile ilgili özel istekleri bu kapsamın dışındadır (Genel Merkez iade durumu ve koşullarına göre kesinti yapma hakkını veya reddini yapma hakkını saklı tutar).
    Ayıbı tespit ettiği halde AKINSOFT’a ihbar etmeyen Son Kullanıcı ürünü bu hali ile kabul etmiş sayılır.

 

Tüketici ise;

  • 7 (yedi) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde tüketici cayma hakkını kullanamaz.
  • İlk altı (6) ay içinde (Fatura tarihinden itibaren ilk altı (6) ay) satın almış olduğu AKINSOFT programının bir ayıbından dolayı iadesini talep ederse ve bildirilen ayıp AKINSOFT Genel Merkez’in resmi çözüm tebliğinden itibaren altı (6) ay içinde çözülememiş ise, Son Kullanıcı programı ayıplı mal sınıfından iade etme hakkına sahip olur. Son kullanıcının kullandığı AKINSOFT Programı ile ilgili özel istekleri bu kapsamın dışındadır (Genel Merkez iade durumu ve koşullarına göre kesinti yapma hakkını veya reddini yapma hakkını saklı tutar).

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu X